Darmowa przesyłkaDarmowa przesyłka dla zamówień od 150 zł
Gratis do zamówień
GRATIS Sadzonka do wyboru dla zamówień od 60zł (lista gratisowych produktów dostępna w koszyku)
Teraz nowa cena!

Cytryniec Chiński Sadzonka Sadova no1

Cytryniec Chiński Sadova Nr1 Roślina z owocami
Wysyłka Wysyłamy w ciągu 1-2 dni
Dostawa Dostawa od 14,90 zł Dostawa lub odbiór osobisty
  • Stan: doniczka 2l
  • Wiek: sadzonka 2 lata
  • Owoce: soczyste, mocno czerwone jagody
  • Rodzaj rośliny: pnącze
  • Stanowisko: gleba żyzna wilgotna, słoneczne
  • Owocowanie: sierpień
Cena: 69,00 zł 59,00 zł / szt
szt
Zamówienie telefoniczne: Zamówienie telefoniczne 533 585 532
Najniższa cena z 30 dni: 69,00 zł

Cytryniec Chiński Sadova no1 (Schisandra chinensis) - każda sadzonka owocuje - obupłciowa/samopylna

Cytryniec Chiński Sadzonka 2 letnia w doniczce SamopylnaOdmiana Sadova no1 jest najlepszą w tej chwili odmianą cytryńca przystosowaną do naszego klimatu. Jest to odmiana samopylna dzięki czemu każda sadzonka Cytryńca Sadova no1 owocuje! - można w pełni wykorzystać potencjał nawet 1 szt sadzonki. Odporny na przemarzanie do -30 stopni Celsjusza.

Jest to roślina zaliczana do pnączy, która dorasta w naszych warunkach do 7-10 metrów wysokości. Przyrost roczny od 0.8 do 1 metra.

Cytryniec Chiński wymaga gleb żyznych i wilgotnych (regularnego podlewania). Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Pędy są stosunkowo giętkie ale bardzo wytrzymałe na złamanie więc niezbędne jest podparcie w postaci kratki, altany lub ogrodzenia. Cytryniec wymaga prowadzenia młodych pędów czyli kierunkowania wzrostu rośliny oraz przycinania - podobnie jak w winogronie. Cięcie najlepiej wykonać wczesną wiosną jeszcze przed pojawieniem się liści oraz kwiatów. Pędy nieprowadzone pną się po wszystkim co napotkają także po murach i podłożu.
Po 2-3 latach od wsadzenia należy rozpocząć prowadzenie rośliny - trzeba wybrać kilka wiodących pędów i przytwierdzić je do podpór. Wskazane jest także rozpoczęcie nawożenia np.: suszonym lub granulowanym obornikiem.

Zastosowanie Cytryńca Chińskiego: owoce (smaczne i bogate w mikroelementy) oraz zastosowania ozdobne.

Owoce Cytryńca Chińskiego są jadalne

To intensywnie czerwone owalne jagody o średnicy od 5 do 10 mm zebrane w grona. Smak owoców nie jest jednoznaczny - przez Chińczyków nazywany jest owocem o pięciu smakach.
- skórka jest słodka
- miąższ kwaskowy
- nasiona są gorzkie
- suszone nasiona mają lekko słony posmak

Z jednej rośliny zbiera się 5-6 kg owoców. Pierwsze owoce pojawiają się po około 5 latach od posadzenia. Owocuje w sierpniu.

Owoce Cytryńca Chińskiego są wykorzystywane do spożycia na surowo, konfitur oraz nalewek. Owoce można także suszyć, a następnie spożywać w takiej formie lub przygotowywać z nich napar (spożywa się go wraz z owocami). Suszone owoce można zmielić i dodawać do potraw jako przyprawę.

Inne części Cytryńca Chińskiego także są wykorzystywane m.in.: z pędów oraz liści przygotowuje się napar lub nalewkę, a z kory odwar.

Cytryniec Chiński w ogrodzie

Ze względu na duży przyrost oraz formę pnącza Cytryniec często wykorzystywany jest to okrywania elementów konstrukcyjnych jak pergole i altany oraz tworzenia zielonych ścian. Gęste i soczysto zielone liście nadają ogrodom świeżości oraz tworzą przyjemny cień. Bardzo ładnie prezentują się intensywnie czerwone owoce.
W celu zazielenienia altany lub ściany cytryńca należy sadzić po 2-3 sztuki (w jednym dołku) z odstępami 1 metra pomiędzy nasadzeniami kolejnych grup roślin. Warto także odsunąć nasadzenie od elementów, które mają być podporą o 50 - 70 cm.
Obniża stężenie cholesterolu we krwi i normalizuje poziom cukru, pomaga przy: depresji, senności, znużeniu psychicznym i zmęczeniu fizycznym, uspokaja i zmniejsza stres. Stosowana przy: niedokrwistości, chorobach płuc oraz wątroby, służy także jako lek na impotencję. Łodyga elastyczna, oplata pnie drzew, altan lub pergoli, roślina mocno owocująca.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin, przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek

Mogą Cię zainteresować

JAGODY GOJI sadzonka
Wysyłamy w ciągu 1-2 dni
Sadzonka Jagody Goji
18,00 / szt
Borówka Brusznica - sadzonka w doniczce
Wysyłamy w ciągu 1-2 dni
Sadzonka Borówki
10,00 9,00 zł / szt

Do tego produktu mogą byc przydatne:

© Szkółka Matysiak

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: dotSell reklama sklepów internetowych