Darmowa przesyłkaDarmowa przesyłka dla zamówień od 150 zł
Gratis do zamówień
GRATIS Sadzonka do wyboru dla zamówień od 60zł (lista gratisowych produktów dostępna w koszyku)

Jeżyna bezkolcowa Black Butte

Jeżyna bezkolcowa Black Butte
Wysyłka Wysyłamy w ciągu 1-2 dni
Dostawa Dostawa od 14,90 zł Dostawa lub odbiór osobisty
  • Wiek: sadzonka jedno roczna
  • Doniczka: P9
  • Wysokość: 2-10 cm
  • Plenność: bardzo duża
  • Owoce: bardzo duże - do 5cm
  • Mrozoodpronośc: dobra
Cena: 18,00 zł / szt
szt
Zamówienie telefoniczne: Zamówienie telefoniczne +48 693 192 736

Jeżyna bezkolcowa Black Butte 1,5L
23,00 zł
Jeżyna bezkolcowa Black Butte 1,5L
Sadzonka Jeżyny Bezkolcowej
Jeżyna bezkolcowa BLACK SATIN
18,00 zł
Jeżyna bezkolcowa BLACK SATIN
Sadzonka Jeżyny Bezkolcowej
Jeżyna bezkolcowa NAVAHO
18,00 zł
Jeżyna bezkolcowa NAVAHO
sadzonka
Jeżyna bezkolcowa NAVAHO GK
10,00 zł
Jeżyna bezkolcowa NAVAHO GK
Sadzonka Jeżyny Bezkolcowej
Jeżyna bezkolcowa THORNFREE
18,00 zł
Jeżyna bezkolcowa THORNFREE
Sadzonka Jeżyny Bezkolcowej
Jeżyna bezkolcowa THORNFREE 1,5L
23,00 zł
Jeżyna bezkolcowa THORNFREE 1,5L
Sadzonka Jeżyny Bezkolcowej
Jeżyna bezkolcowa THORNLESS
18,00 zł
Jeżyna bezkolcowa THORNLESS
Sadzonka Jeżyny Bezkolcowej

Jeżyna Black Butte

Krzew o silnie rozrastających się sztywnych, bezkolcowych pędach, które nie dają odrostów korzeniowych. Po upływie dwóch lat od nasadzenia, pędy te obficie zawiązują owoce. Są one czarnej barwy, połyskujące, średniej wielkości, o cylindrycznym kształcie. Smacznym, jędrnym miąższu oraz kwaskowato-słodkim smaku. Aromatyczny owoc jest gotowy do zbioru od połowy sierpnia i jego zbiór kończy się wraz z nadejściem przymrozków. Idealnie nadaje się na różnego rodzaju przetwory: soki, dżemy oraz jako owoc deserowy. Zawiera cenne składniki uwalniające organizm z toksyn. Do obfitego owocowania potrzebuje odpowiednich warunków w postaci osłoniętego i słonecznego stanowiska. Preferuje żyzne oraz wilgotne podłoża.

Jeżyna bezkolcowa daje niezwykle wartościowe owoce, które warto jest mieć w swoim ogrodzie. Uprawa jeżyny bezkolcowej jest znacznie łatwiejsza dzięki braku kolców, które znacznie utrudniają pielęgnację krzewów. Dowiedz się więcej o bezkolcowych odmianach jeżyny. Przeczytaj o prawidłowej uprawie jeżyny bezkolcowej oraz poznaj tajniki przycinania jeżyny, dzięki którym będziesz cieszyć się obfitym plonem. Owoce jeżyny bezkolcowej zawierają bardzo dużo witaminy C i E, a także soli mineralnych. Przetwory z owoców posiadają właściwości oczyszczające, wspomagają układ pokarmowy, regulują metabolizm i pomagają w walce z przeziębieniem.

Jeżyna bezkolcowa - uprawa

Chcąc uprawiać jeżynę bezkolcową przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie stanowisko. Jeżyny preferują miejsca nasłonecznione. Ze względu na średnią wrażliwość na mróz warto zapewnić im osłonięte miejsce np. przy ścianie domu, ogrodzeniu czy na pergoli. W regionach gdzie temperatura spada poniżej -15°C zaleca się okrywanie jeżyn na zimę.

Rozpoczynając uprawę jeżyn bezkolcowych należy pamiętać o tym, aby nie sadzić ich na miejscu, gdzie poprzednio hodowano jeżyny lub maliny. Gleba dla uprawy jeżyn bezkolcowych powinna być przepuszczalna i średnio gliniasta, o pH ok. 6,5. Przed zasadzeniem warto dodać do podłoża materię organiczną, np. kompost.

Najlepszy termin sadzenia jeżyny bezkolcowej to późna jesień ale krzewy te przyjmują się dość dobrze także w okresie wiosennym. Dół pod roślinę powinien mieć głębokość i szerokość ok. 45 cm, ponieważ należy dodać do niego dużą ilość dobrze rozłożonego obornika lub kompostu. Odstęp między roślinami powinien wynosić od 2 do 4 m. Podczas uprawy jeżyn bezkolcowych, pamiętajmy aby zapewnić im odpowiednia podporę, do której będzie się przywiązywać długie pędy.

Jeżyna bezkolcowa - przycinanie

Przycinanie jeżyny bezkolcowej polega na wycinaniu tuż przy ziemi starych pędów, które zakończyły owocowanie wczesną jesienią. Po czym młode pędy przywiązuje się w miejsce starych. Jeśli pozostałe pędy są za długie, można odpowiednio skrócić ich końce. Wiosną należy usunąć przemarznięte pędy. Odrosty korzeniowe, które pojawiają się z dala od rośliny, należy wyrywać lub odcinać szpadlem.

Do transportu ścinamy najdłuższe gałązki - dzięki temu po wysadzeniu nie trzeba przycinać krzewu!

Mogą Cię zainteresować

Jeżyna rdzawa w doniczce P9
Wysyłamy w ciągu 1-2 dni
sadzonka
18,00 15,00 zł / szt
Malinojeżyna Sadzonka
Wysyłamy w ciągu 1-2 dni
Sadzonka Malinojeżyny
18,00 / szt

Do tego produktu mogą byc przydatne:

© Szkółka Matysiak

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: dotSell reklama sklepów internetowych