Pigwowiec owoce krojone

Pigwowiec owoce krojone

 

Wysyłka Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
Dostawa Dostawa od 10,99 zł Dostawa lub odbiór osobisty
  • Certyfikat EKO: PL-EKO-02.616-0014298.2023.001
  • Pigwowce rosną z dala od dróg i miast w zacisznym rejonie Lubelszczyzny!
  • Na życzenie klienta przesyłamy przepisy!
  • Owoce mrożone
Cena: 30,00 zł / kg
kg
Zamówienie telefoniczne: Zamówienie telefoniczne +48 693 192 736

Orzechy włoskie DUŻE niełuskane
14,00 zł
Orzechy włoskie DUŻE niełuskane
Owoce orzecha
Orzechy włoskie łuskane
10,00 zł 8,00 zł
Orzechy włoskie łuskane
Świeże orzechy
Owoce Dereń jadalny Czerwony
35,00 zł
Owoce Dereń jadalny Czerwony
Świeże owoce
Owoce Pigwowca Japońskiego
20,00 zł
Owoce Pigwowca Japońskiego
Świeże owoce

EKOLOGICZNE owoce PIGWOWCA z naszej RODZINNEJ plantacji położonej na Lubelszczyźnie!

Pigwowce rosną z dala od dróg i miast w zacisznym rejonie Lubelszczyzny, nieopodal urokliwego Kazimierza Dolnego i Nałęczowa. Plantacja jest wyściółkowana, krzewy są nawadnianie - dzięki czemu owoce są soczyste i pełne witamin. Warto pamiętać, że owoce pigwowca japońskiego nie przyjmują metali ciężkich - są od nich zupełnie wolne!
Pigwowca z naszej plantacji sprzedajemy już od kilku lat - mamy stałych klientów i TY MOŻESZ DO NICH DOŁĄCZYĆ!!!

Pigwowiec - co to jest i jak go wykorzystać

Pigwowiec posiada siedem razy więcej witaminy C, niż cytryna. Nie przyjmuje metali ciężkich.pigwowiecOwoce są bardzo twarde i mają smak kwaskowaty. W stanie surowym nie nadają się do spożycia. Nadają się natomiast jako dodatek do herbaty i na przetwory: dżemy, galaretki. Można je łączyć w przetworach z innymi owocami, np. jabłkami lub aronią. Mają dużo pektyn, witaminy C, a także kwasy organiczne, barwniki i sole mineralne.

Owoce pigwowca cenione są ze względu na wartości przetwórcze i walory smakowe. Nie są one spożywane w stanie świeżym ze względu na cierpki i twardy miąższ. Owoce pigwowca są zasobne w kwasy organiczne (jabłkowy, winowy, bursztynowy, cytrynowy, chinowy, chlorogenowy, kawowy, fumarowy i inne), pektyny witaminy (C, B1, B2), garbniki, flawonoidy, kwercetyna, antocyjany, karotenoidy. Nasiona pigwowca zawierają około 20% śluzów i nitrylozydy, głównie amigdalina (glikozydy cyjanogenne, witamina B17). Surowcem leczniczym są owoce i nasiona – Fructus, Semen, Cydoniae. Podczas obróbki owoców należy nasiona wydzielić i poddać suszeniu.

Owoce zawierają do 15% cukrów, garbników, a także olejek eteryczny, mikroelementy: żelazo, miedź, bor, nikiel, tytan, glin i mangan.pigwowiec

Duża zawartość pektyn w owocach sprawia, że można z nich robić doskonałe galaretki powidła, marmolady, dżemy i kompoty. Dodaje się je również do innych przetworów dla poprawy ich smaku, np. są traktowane jako wspaniały dodatek do ciast i do herbaty. Można z nich sporządzać aromatyczne wina i likiery. Po upieczeniu lub ugotowaniu stosuje się je jako dodatek do potraw mięsnych i dziczyzny.

W Rosji ze świeżych owoców sporządza się wyciąg, stosowany w przypadku niedokrwistości – zawiera żelazo. Przy zaburzeniach trawienia zaleca się owoce z miodem i octem dla pobudzenia apetytu. Nalewki alkoholowe działają korzystnie na serce, obniżają ciśnienie, osłabiają też skurcze mięśni gładkich jelit. Dawniej owoce pigwowców stosowano jako lek ziołowy o działaniu antybakteryjnym, a syrop z pigwowca podczas infekcji gardła.

Owoce pigwowca japońskiego na naszej certyfikowanej ekologicznej plantacji

Pigwowiec japoński z plantacji z certyfikatem EKO Pigwowiec japoński z plantacji z certyfikatem EKO

Mogą Cię zainteresować

Świeże owoce dzikiej róży
Chwilowy brak
Świeże owoce
25,00 zł / kg
Owoce Dereń Jadalny Żółty
Chwilowy brak
Świeże owoce
35,00 zł / kg
Pestki / nasiona pigwowca japońskiego
Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
20,00 zł / szt

© Szkółka Matysiak

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: dotSell reklama sklepów internetowych