Kandyzowane Owoce Pigwowca Japońskiego

Kandyzowane Owoce Pigwowca Japońskiego

Owoce kandyzowane

Wysyłka Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
Dostawa Dostawa od 13,90 zł Dostawa lub odbiór osobisty
  • Certyfikat: BIO PL-EKO-07-20157
  • Pigwowce rosną z dala od dróg i miast w zacisznym rejonie Lubelszczyzny!
  • Skład: Owoce pigwowca japońskiego 50%, cukier 50%
Cena: 25,00 zł / szt
szt
Zamówienie telefoniczne: Zamówienie telefoniczne +48 693 192 736

Sok z Pigwowca Japońskiego 100% Naturalny Tłoczony
12,00 zł
Sok z Pigwowca Japońskiego 100% Naturalny Tłoczony
Naturalny sok tłoczony
Sok z Derenia 100% tłoczony 3L
149,00 zł 129,00 zł
Sok z Derenia 100% tłoczony 3L
Naturalny sok z derenia
Sok tłoczony z Pigwy Wielkoowocowej 5L
59,00 zł 49,00 zł
Sok tłoczony z Pigwy Wielkoowocowej 5L
Sok z pigwy
Orzechy włoskie łuskane
10,00 zł 8,00 zł
Orzechy włoskie łuskane
Świeże orzechy
Owoce Pigwowca Japońskiego
20,00 zł
Owoce Pigwowca Japońskiego
Świeże owoce

Pigwowiec kandyzowany

Jest to smaczna i zdrowa propozycja dla miłośników zbilansowanego żywienia. Słodko kwaśne owoce są pełne aromatu. Pigwowiec japoński kandyzowany może stanowić smaczną i bogatą w witaminę C przekąskę, którą z chęcią podjadają dzieci oraz dorośli. Jest także alternatywą dla owocowych dodatków do ciast i deserów takich jak rodzynki czy skórka pomarańczy. Na bazie kandyzowanych owoców pigwowca moża zrobić arotmatyczną nalewkę - wystarczy opakowanie 250g zalać 1 litrem 40% alkoholu. Po 2-3 dniach nalewka jest gotowa, a owoce... możesz wykorzystać do przygotowania deseru dla pełnoletnich :)

EKOLOGICZNE owoce PIGWOWCA z naszej RODZINNEJ plantacji położonej na Lubelszczyźnie!

Pigwowce rosną z dala od dróg i miast w zacisznym rejonie Lubelszczyzny, nieopodal urokliwego Kazimierza Dolnego i Nałęczowa. Plantacja jest wyściółkowana, krzewy są nawadnianie - dzięki czemu owoce są soczyste i pełne witamin. Warto pamiętać, że owoce pigwowca japońskiego nie przyjmują metali ciężkich - są od nich zupełnie wolne!
Pigwowca z naszej plantacji sprzedajemy już od kilku lat - mamy stałych klientów i TY MOŻESZ DO NICH DOŁĄCZYĆ!!!

Pigwowiec - co to jest i jak go wykorzystać

Pigwowiec posiada siedem razy więcej witaminy C, niż cytryna. Nie przyjmuje metali ciężkich.pigwowiecOwoce są bardzo twarde i mają smak kwaskowaty. W stanie surowym nie nadają się do spożycia. Nadają się natomiast jako dodatek do herbaty i na przetwory: dżemy, galaretki. Można je łączyć w przetworach z innymi owocami, np. jabłkami lub aronią. Mają dużo pektyn, witaminy C, a także kwasy organiczne, barwniki i sole mineralne.

Owoce pigwowca cenione są ze względu na wartości przetwórcze i walory smakowe. Nie są one spożywane w stanie świeżym ze względu na cierpki i twardy miąższ. Owoce pigwowca są zasobne w kwasy organiczne (jabłkowy, winowy, bursztynowy, cytrynowy, chinowy, chlorogenowy, kawowy, fumarowy i inne), pektyny witaminy (C, B1, B2), garbniki, flawonoidy, kwercetyna, antocyjany, karotenoidy. Nasiona pigwowca zawierają około 20% śluzów i nitrylozydy, głównie amigdalina (glikozydy cyjanogenne, witamina B17). Surowcem leczniczym są owoce i nasiona – Fructus, Semen, Cydoniae. Podczas obróbki owoców należy nasiona wydzielić i poddać suszeniu.

Owoce zawierają do 15% cukrów, garbników, a także olejek eteryczny, mikroelementy: żelazo, miedź, bor, nikiel, tytan, glin i mangan.pigwowiec

Duża zawartość pektyn w owocach sprawia, że można z nich robić doskonałe galaretki powidła, marmolady, dżemy i kompoty. Dodaje się je również do innych przetworów dla poprawy ich smaku, np. są traktowane jako wspaniały dodatek do ciast i do herbaty. Można z nich sporządzać aromatyczne wina i likiery. Po upieczeniu lub ugotowaniu stosuje się je jako dodatek do potraw mięsnych i dziczyzny.

W Rosji ze świeżych owoców sporządza się wyciąg, stosowany w przypadku niedokrwistości – zawiera żelazo. Przy zaburzeniach trawienia zaleca się owoce z miodem i octem dla pobudzenia apetytu. Nalewki alkoholowe działają korzystnie na serce, obniżają ciśnienie, osłabiają też skurcze mięśni gładkich jelit. Dawniej owoce pigwowców stosowano jako lek ziołowy o działaniu antybakteryjnym, a syrop z pigwowca podczas infekcji gardła.

 

Mogą Cię zainteresować

Sok tłoczony z Wiśni 100%  250ml
Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
sok
12,00 zł / szt
Sok tłoczony z Pigwy i Pigwowca 3L
Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
Sok mieszany
45,00 zł / szt
Sok z owoców rokitnika tłoczony 1,5 L
45,00 zł / szt
Sok tłoczony z Pigwy Wielkoowocowej 3L
Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
Sok z pigwy
39,00 zł 30,00 zł / szt
Sok tłoczony z Czarnego Bzu 100%  250ml
Wysyłamy w ciągu 2-3 dni
sok
12,00 zł / szt

© Szkółka Matysiak

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: dotSell reklama sklepów internetowych