Darmowa przesyłkaDarmowa przesyłka dla zamówień od 150 zł
Nawóz granulowany jako Gratis do zamówień
GRATIS Nawóz granulowany organiczny Biovita do zamówień powyżej 60 zł (dodasz go w koszyku) - do wyczerpania zapasów

Owoce Dereń jadalny Czerwony

Owoce Dereń jadalny Czerwony
Wysyłka Wysyłamy w ciągu 3-4 dni
Dostawa Dostawa od 14,99 zł Dostawa lub odbiór osobisty
  • Certyfikat EKO: PL-EKO-02.616-0014298.2023.001
  • Rosną z dala od dróg i miast w zacisznym rejonie Lubelszczyzny!
  • Na życzenie klienta przesyłamy przepisy!
  • Owoce mrożone
Cena: 35,00 zł / kg
kg
Zamówienie telefoniczne: Zamówienie telefoniczne +48 693 192 736

Sok z Derenia 100% tłoczony 3L
149,00 zł 129,00 zł
Sok z Derenia 100% tłoczony 3L
Naturalny sok z derenia
Sok tłoczony z Pigwowca Japońskiego 5L
95,00 zł
Sok tłoczony z Pigwowca Japońskiego 5L
Sok z pigwowca
Dereń owoce w zalewie
12,00 zł 9,00 zł
Dereń owoce w zalewie
Dereń w zalewie
Orzechy włoskie łuskane
10,00 zł 8,00 zł
Orzechy włoskie łuskane
Świeże orzechy
Owoce Dereń Jadalny Żółty
35,00 zł
Owoce Dereń Jadalny Żółty
Świeże owoce
Pigwowiec owoce krojone
30,00 zł
Pigwowiec owoce krojone
Owoce krojone

Dereń jadalny - co powinniśmy wiedzieć?

Owoce odmian czerwonych służą przede wszystkim jako surowiec do sporządzania różnego rodzaju nalewek, konfitur lub jako dodatek do deserów. Zawierają cenne składniki odżywcze takie jak: cukry, pektyny oraz duże ilości witaminy P. Owoce w pełni dojrzałe doskonale nadają się do jedzenia na surowo (słodko-kwaśne) a także do wykonywania  przetworów takich jak  dżemy, konfitury. Można je kandyzować, niezastąpione do sporządzania domowych nalewk i win.
Owoce po zerwaniu z drzewa dobrze jest przechować w przewiewnym pomieszczeniu przez 3-7 dni aż staną się miękkie i wtedy będą najbardziej słodkie i aromatyczne.

Dereń - zastosowanie w kuchni. Co można zrobić z derenia?

Owoce derenia, po przemrożeniu, można spożywać na surowo lub wykorzystać do sosów (np. do dziczyzny), dżemów, konfitur, syropów, soków, likierów i nalewek. Z derenia wytwarza się także nadzienie do cukierków. Derenia można również kisić wyjdą wtedy tzw. fałszywe oliwki!

Dereń jadalny - właściwości lecznicze i zastosowanie derenia jadalnego

Dereń jadalny znalazł zastosowanie w medycynie naturalnej m.in. jako środek zapobiegający i leczący anemię, dolegliwości żołądkowe, a także w chorobach nerek. Owoce zawierają wiele pierwiastków mineralnych, przede wszystkim żelaza, a także potasu, wapnia, fosforu, magnezu, cynku, miedzi i manganu, jak również beta-karoten, flawonoidy, kwasy organiczne (jabłkowy i chinowy), pektyny, garbniki i cukry (ok. 10-13 proc.). Są również bogatym źródłem witaminy C (średnio 100-200 mg w 100 g), a także P i A. Czerwone odmiany derenia są bogatym źródłem antocyjanów (przeciwutleniaczy z grupy związków flawonowych i barwników), których zawartość może wynieść ponad 900 mg/100g, przy czym w skórce jest ich 4,5-krotnie więcej niż w miąższu. Zaś w medycynie ludowej nalewka z owoców lub kwiatów derenia jadalnego znalazła zastosowanie jako skuteczny środek przeciwgorączkowy, na przeziębienie i podniesienie odporności organizmu. Słynna dereniówka jest traktowana także jako lek na podagrę. W medycynie niekonwencjonalnej okłady na czoło z wywaru z owoców derenia są stosowane w celu łagodzenia migren, a kąpiel z dodatkiem wywaru z kory i liści, by przynieść ulgę w bólach reumatycznych i artretyzmie (podagrze). Natomiast w stomatologii gałązki z derenia wykorzystywane są jako skuteczny środek do czyszczenia zębów. Współczesne badania naukowe dowiodły także, że antocyjany zawarte w owocach derenia jadalnego wykazują działanie przeciwnowotworowe, jak również skutecznie zapobiegają rozwojowi stanów zapalnych w organizmie. Ponadto wykazano, że wpływają na wzrost wydzielania insuliny.

© Szkółka Matysiak

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: dotSell reklama sklepów internetowych